سلام . امروز شنبه ۸ تير هست .
امروز می خوام راحع به نيمی از جمعيت کشورمون صحبت کنم که در مورد اونها برداشتهای مختلفی ميشه : زنان جامعه
که فکرکنم که خيلی هاشون هم نمی دونند که چه نقشی رو بايد قبول کنند . نقش یک زن جامعه مدرن امروزی يا همون نقش قديمی که مادران و مادر بزرگهاشون به عهده داشتند .
اصولا در جامعه ای که در حال تحول هست تغيير نقشها و پذيرش اون از طرف افراد در ابتدا با مشکلاتی مواجه است که جامعه ما و زنان ما نيز از اين اصل مستثنی نيستند .
گروهی به تبعيت از نسلهای گذشته خودشون رو سرگرم انجام امور به اصطلاح اندرونی می کنند و به هيچ عنوان درگير مسائل جامعه نمی شند يعنی اصلا به مسائلی از اين دست فکر نمی کنند .اينها وظبفه خودشون رو در خانه داری شوهر داری و بزرگ کردن يچه هاشون ميدووند که البته اين که بگيم در تربيت بچه هاشون هم کوشا هستند جای مکث داره چون تو جامعه امروز و با اين ارتباطات قوی نميشه يه نفر تو خونه باشه واز همه چی بی خبرو اون وقت بتونه يک انسان رو به طور کامل و بی نقص بزرگ کنه .
يک دسته هم سعی می کنند که کاملا با نسل قبلی فرق داشته باشند و آنچنان خودشون رو درگير مسائل اجتماعی و حرفه ای می کنند که اصولا لذتهای زندگی رو فراموش می کنند .و فکر می کنند که بايد تمام زندگی رو تعطيل کنند تا در حرفه خودشون موفق باشند و به درجات بالا برسند . اينها طعم دوست داشته شدن دوست داشتن معشوق بودن عشق ورزيدن و...نمی چشند و من نمی دونم تا کی می تونند انقدر خشک و بی روح زندگی کنند ؟
يک سری هم بر عکس يک الگو برداری غلط از زنان فرنگی می کنند و فقط اوقاتشون رو با تفريح
میگذرونند که البته در بين اونها هم کم نيستند کسايی که به اسم داشتن آزادی تو جامعه رواج فرهنگ بی بند وباری می دهند و به خيال خام خودشون خيلی روشنفکر هستند .
اما نمونه خوب و کامل کدام يک از اين دسته هاست ؟
تو همه چيز رعايت تعادل اصل غير قابل انکار هست . پس تو زندگی و تعيين روش اون که مهمترين مسئله هست هم بايد اين اصل رعايت بشه . چه خوبه که زنان جامعه ما يک هماهنگی بين نقش سنتی و مدرن خودشو ن بکنند و در عين اينکه در حفظ خانواده خودشون تلاش می کنند از مسائل جامعه و دنيا عقب نباشند و تواناييهايی رو به دست بيارند و اون فدر قابل اعتماد بشند که به اونها پستهای اساسی و کليدی جامعه پيشهاد بشه

پاينده باشيد .

/ 1 نظر / 6 بازدید
امیر

با سلام متن زیبا و نظرات جالب شما رو خواندم . خوشحالم که در جامعه ما هنوز هم افرادی مثل شما وجود دارند آن هم درنسل جوانی که سخت در مسائل فرهنگی و اجتماعی دچار مشکل هست و اصلا نمی دونه که کجا هست و به کجا می خواد بره . موفق و پیروز باشید